PL EN DE RU FR

Płyty prowadzące dla osób niewidomych i słabowidzących typu "BRAJL"

Płyta prowadząca lub naprowadzająca jest to produkt o wymiarach 30 x 60 cm służący do oznakowania pieszych ciągów komunikacyjnych. Strukturę jej stanowią wypukłe pasy o wysokości 6 mm, szerokości 37 mm oraz długości dostosowanej do rozmiarów płyty. Została ona tak zaprojektowana, że można ją łączyć z innymi płytami prowadzącymi w dowolny sposób. Może ona być stosowana na dwa sposoby:

  1. Jako płyta prowadząca.
    Ułożona wzdłuż pieszych ciągów komunikacyjnych tworzy tzw. ścieżki po których mogą się bezpiecznie poruszać osoby niewidome oraz słabowidzące. Może być stosowana na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

  2. Jako płyta naprowadzająca.
    Instalowana jest m.in. przy przejściach dla pieszych wraz z płytami ostrzegawczymi. Tworzy wtedy prostopadły pas do płyt z guzkami odbiegający w głąb chodnika. W ten sposób osoba niewidoma poruszająca się po chodniku wie, w którym miejscy znajduje się przejście oraz zostaje poinformowana w jakim kierunku biegnie (wiele przejść przebiega skośnie przez jezdnie co stanowi problem dla ludzi z wadą wzroku). Płyty prowadzące podobnie jak płyty ostrzegawcze posiadają pod swoją powierzchnią wklęsłości sprawiające, że są one lepiej słyszalne.

EKOTECH Spółka z o.o.

37-500 Jarosław
ul. Grunwaldzka 4/2

tel./fax 16 623 05 46
tel. kom. 500 016 203

e-mail: info@ekotechsj.pl

Polityka prywatności »

© 2019 Net Partners